Aktuality

ZÁKAZ NÁVŠTĚV
13. 03. 2018

Upozornění – zákaz  návštěv 

 

V návaznosti na nepříznivý vývoj onemocnění chřipkou na území Jihomoravského kraje a dle doporučení Krajské hygienické stanice JmK Brno

 

 vyhlašuji zákaz návštěv v DS Vychodilova a DS Tábor.

 

Zákaz  platí od 16. 2. 2018 do odvolání!

 

 

                                                                                                                                                                 PhDr. Petr Němec, CSc.
      V Brně dne  16. 2. 2018                                                                                                                          ředitel domova
Celý článek
Křížovkářská liga
27. 02. 2018
Soutěž pro všechny, kteří rádi luští.
 
Celý článek
Smažení topinek
20. 02. 2018
Topinky s česnekem a nastrouhaným sýrem, kdo by odolal takové dobrotě. 
Celý článek
přednáška o Asii
17. 02. 2018
V sobotu odpoledne nás navštívila mladá cestovatelka, která nás svým poutavým vyprávěním vtáhla do tajemné Asie. Představila nám Vietnam, Laos a Kambodžu, země plné kontrastů, významných památek a kulturních tradic.  
Celý článek
Zpívání s dudákem
07. 02. 2018
Zvuk podivuhodného nástroje, kterému říkáme dudy, ale také gajdy nebo kozlík se nesl naším domovem. 
Celý článek
Promítání fotografií
23. 01. 2018
K oblíbeným aktivitám v domově patří promítání fotek, kdy si všichni společně připomeneme, co jsme za uplynulý rok zažili, co jsme viděli nebo slyšeli. Tentokrát bylo celé promítání okořeněno krásnými fotografiemi Norska, doprovázené poutavým vyprávěním pana ředitele.
Celý článek
Co ví věda o dlouhověkosti
16. 01. 2018
Klienti si poslechli velmi zajímavou přednášku na téma „Co ví věda o dlouhověkosti“. Dané téma bylo pro klienty velmi přínosné a v závěru dostali prostor pro zodpovězení otázek. 
Celý článek
Slavnostní Vánoční koncert
19. 12. 2017
V úterý se v našem domově uskutečnil již tradiční Vánoční koncert, na kterém vystoupili studenti Konzervatoře Brno pod vedením MgA. Hany Škarkové. O doprovod se postaral prof. Mgr. Zdeněk Brož a prof Mgr. Helena Fialová. Tradičně přšli pozdravit naše klienty zastupci MČ Žabovřesky, starosta Ing. Pavel Tyralík, místostarosta Mgr. Filip Leder, místostarosta Bc. Igor Fučík. Celým večerem se nesla příjemná vánoční atmosféra podtržená vůní perníku a punčem. Společně jsme si zazpívali známé koledy. Na závěr klienti obdrželi dárkové balíčky financované z dotace statutárního města Brna, MČ - Žabovřesky a sponzorského daru firmy HARTMANN - RICO.
 
Celý článek
Rezekvítek zelenina
18. 12. 2017
Organizace Rezekvítek se s námi v letošním roce rozloučila posledním tématem, které tentokrát bylo zaměřeno na zeleninu. Klienti se dozvěděli cenné informace a rady o použití naší i cizokrajné zeleniny.  V závěru měli možnost ochutnat různé pomazánky, saláty a nápoje z těchto plodin.
Celý článek
Mikulášské dopoledne
06. 12. 2017
Adventní čas našim klientům zpestřila skupina amatérských hudebníků, která svým programem nejen navodila atmosféru blížících se Vánoc, ale také v Mikulášském převlečení rozdala nadílku.
Celý článek
Ochutnávka klobás
28. 11. 2017
​Dnes jsme se sešli v jídelně domova, kde jsme ochutnali různé druhy klobás a pivo. Odpoledne nám zpříjemnilo hudební vystoupení skupiny Prima banda. Klienti si zazpívali a někteří i zatančili.
Celý článek
Slavnostní ukončení kurzů Univerzity třetího věku
23. 11. 2017
​Ve čtvrtek proběhlo v našem domově slavnostní ukončení kurzů Univerzity třetího věku. Všem účastníkům kurzů byl zástupci MU předán diplom a kytička. Pogratulovat přišli také starosta a místostarosta MČ Žabovřesky. Poté následoval slavnostní koncert, na kterém nám zazpíval operní pěvec Martino Hammerle-Bortolotti.  Ke spokojenosti klientů přispěla také káva se zákuskem.
Celý článek