Aktuality

Volnočasovky na téma "bylinky"
22. 05. 2018
V rámci pravidelných volnočasových aktivit u nás v úterý proběhlo netradiční paměťové cvičení na téma "bylinky", při kterém jsme využili i přírodní zdroje z naší zahrady. Klienti si mohli procvičit téměř všechny smysly. Každou bylinku si mohli prohlédnout, "ochytat", přivonět k ní a ještě ochutnat voňavý bylinkový čaj. Aktivně se přitom zapojila i praktikantka Míša, která se při svém studiu zabývá i volným časem, a připravila si o bylinkách zajímavé povídání. 
Celý článek
Vycházka do parku Šelepka
22. 05. 2018
V úterý jsme se vydali na krásnou odpolední vycházku do sadů Národního odboje neboli parku Šelepka, vzdáleného od našeho domova pro seniory necelé tři kilometry. K parku jsme se přiblížili trolejbusem a pak už nás čekalo jen příjemně strávené odpoledne s procházkou po parku a příjemným posezením na zahrádce před místní vyhlášenou restaurací. Tam se každý občerstvil podle své chuti. Pro naše klienty to byl krásný zážitek a všichni si tento obyčejný leč nevšední výlet velmi pochvalovali. 
Celý článek
Věstonický pětiboj
17. 05. 2018
Jako každý rok, tak i letos jsme se zúčastnili soutěže Věstonický pětiboj, který se tradičně koná v Domově pro seniory Věstonická v Brně. Naši klienti přijeli obhajovat první místo z předešlých let. Z celkového počtu deseti družstev seniorů z brněnských domovů se naše družstvo umístilo opět na krásném 1. místě ! 
Velká gratulace našim bojovníkům, jsme na Vás hrdí ! 
Celý článek
Návštěva zahradnictví Čtyřlístek
16. 05. 2018
Ve středu odpoledne jsme se s našimi klienty vydali do brněnského zahradnictví Čtyřlístek, kde si mohli prohlédnout široký sortiment venkovních i pokojových rostlin a zároveň si pak udělat radost nákupem květin na výzdobu svého balkónu či pokoje. 
Celý článek
Zahájení Univerzity třetího věku
10. 05. 2018
Ve čtvrtek odpoledne proběhlo v našem domově zahájení Univerzity třetího věku. Naši klienti si tentokrát budou moci rozšířit znalosti v oboru Hvězdy českého filmu. 
Celý článek
Čarodějnice
03. 05. 2018
Až v prvním květnovém týdnu jsme si užili čarodějnické odpoledne. Sešli jsme se v zahradě domova, kde nám nejprve pěkně od podlahy zahrála romská kapela, později jsme si pochutnali na připraveném pohoštění a samozřejmě nechyběly také čarodějnice. 
Celý článek
Jarní koncert
02. 05. 2018
První květnovou středu jsem se sešli na Jarním pěveckém koncertu. Pod vedením doc. Mgr. Šárky Králové nám zazpívali posluchači JAMU obor Zpěv skladby českých i světových klasiků. 
Celý článek
Propojení generací a tvoření z balónků
02. 05. 2018
Začátkem května v rámci projektu "Propojení generací" náš domov navštívili děti z mateřské školy. Sérii společných setkání jsme zahájili modelováním z balónků, při kterém se děti při společné aktivitě seznámili s našimi seniory.  
Celý článek
Jedeme v tom společně - jsme v cíli !
27. 04. 2018
I letos jsme se zúčastnili již 3. ročníku projektu "Jedeme v tom společně". Po dobu dvou měsíců naši klienti poctivě šlapali do pedálů, aby ujeli trasu po Čechách a Slovensku dlouhou 1 800 kilometrů. Společně našlapali 4 495 kilometrů a umístili se tak na krásném 7. místě ze šedesáti zúčastněných domovů. V závěrečné časovce se umístili na 8. místě. Nejlepší cyklista byl pan Jiří Šíma, který za celou dobu soutěže našlapal 855 kilometrů.
Všem sportovcům patří velké poděkování za účast a výdrž !  
Celý článek
Životní jubileum pana Jiřího Adama
25. 04. 2018
Dne 22.4.2018 oslavil významné životní jubileum náš klient pan Jiří Adam. Poblahopřát a také zahrát mu přišli jeho kolegové z Filharmonie Brno.   
Celý článek
Cvičení v zahradě
20. 04. 2018
V rámci aktivizace seniorů v DS probíhá pravidelně skupinové cvičení. Díky teplému jaru a krásnému počasí se tato cvičení konají také v zahradě domova. Toto zpestření je klienty velmi vítáno. 
Celý článek
Muzikálový koncert
14. 04. 2018
Jedno sobotní odpoledne nás svým zpěvem přišel potěšit student brněnské konzervatoře. Poslechli jsme si známé muzikálové melodie. 
Celý článek